Odpady wielkogabarytowe są to odpady powstające w naszych domach , które ze względu  na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach, workach i kontenerach na śmieci .
Gmina organizuje dwa razy w roku bezpośredni odbiór odpadów wielkogabarytowych przez przedsiębiorcę, z którym ma podpisaną umowę na odbiór i zagospodarowanie  odpadów komunalnych.
Wyszczególnienie  mobilnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych.
1.Odpady wielkogabarytowe :
Stoły,szafy,krzesła,tapczany,łóżka,fotele,materace,dywany,wykładziny dywanowe, pierzyny ,kołdry, zabawki dużych rozmiarów, drzwi bez szyb, stolarka okienna bez szyb.
Do odpadów wielkogabarytowych nie należą :
wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne, okna ,drzwi z szybami, lustra, belki, panele, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe, grzejniki, płytki , rolety, części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi./odbiór tych odpadów będzie możliwy w ramach PSZOK-u zorganizowanego w sezonie wiosenno-letnim.
    Oprócz odpadów wielkogabarytowych przedsiębiorstwo odbierze w terminie  odbioru odpadów wielkogabarytowych mieszkańców odpady niebezpieczne takie jak:
1.Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne : telewizory, radioodbiorniki, magnetofony, odtwarzacze CD i DVD, wzmacniacze, kolumny ,kamery, instrumenty muzyczne, komputer stacjonarne, monitory, myszy i klawiatury ,laptopy, drukarki, sprzęt kopiujący ,kalkulatory, telefony stacjonarne i komórkowe, wiertarki , wkrętarki, piły ,drobne  AGD, chłodziarki, zamrażarki, pralki, zmywarki, kuchenki elektryczne i gazowe
2.Baterie i akumulatory  inne niż przemysłowe i samochodowe
2.Opony tylko od aut osobowych